Pauļuks. Rāmji


Aktieris: Kaspars Znotiņš
Režisore: Inese Mičule
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Ieva Kauliņa
Konsultants: Zigurds Konstants
Gaismas: Rauls Lorencis
Producenti: Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, izstāžu zāle "Arsenāls"
Producente: Laila Baumane

Cilvēkus allaž ir interesējušas spilgtas personības, kuras vienlaikus raksturo kādu laikmetu un sabiedriskās norises tajā. Latvijas mākslinieku vidū ir daudz šādu personību, par kurām būtu vērts un iespējams veidot stāstus un uzvedumus.

Iestudējums "PAUĻUKS. RĀMJI." vēlas atklāt mākslinieka īpatnējo pasaules redzējumu, sniedzot skatītājiem iespēju ielūkoties Jāņa Pauļuka netveramajā gleznotāja pasaulē. Jāņa Pauļuka lomā aktieris KASPARS ZNOTIŅŠ.

Izrādes veidošanai izmantots izsmeļošs vēsturiskais materiāls – Zigurda Konstanta monogrāfija un ļoti neparasta telpa – muzeja plašais foajē. Tas dod iespēju izveidot realitātē bāzētu, bet no tradicionālā atšķirīgu teātri, iesaistot aktieri dialogā gan ar telpu, gan Jāņa Pauļuka gleznām.

Svarīgi ir radīt izrādi – piedzīvojumu – vizuālu, akustisku, emocionālu, tādu, kurš runā par konkrētu cilvēku un laiku un vienlaikus par mūžīgajām tēmām – mīlestību, mākslinieka attiecībām ar varu, radošo meklējumu sāpēm. Būtiski ir izstāstīt vienkāršu, cilvēcisku un poētisku stāstu par Jāni Pauļuku, lai skatītājs spētu ieraudzīt to noslēpumu, kas piemīt šim unikālajam gleznotājam, palīdzēt atklāt katram savu Jāni Pauļuku. Viņš var šķist savādnieks, īpatnis, kas dzīvo savā pasaules uzstādījumā, taču mūsu priekšā ir arī redzams spēcīgs, mokpilns un sarežģītas personības esamības brīnums. Mākslinieks mums stāsta nezināmu stāstu, runā par būtisko un ar savām gleznām nojauc izplatītās barjeras cilvēku vidū. Kas viņš ir? Upuris vai varonis?

Pauļuks (izrādes foto)

Jānis Pauļuks 

Jāņa Pauļuka gleznas

 

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec