Jaucības un nejaucības

 

Aktrise Lāsma Kugrēna uzvedumā pēc rakstnieces Andas Līces grāmatu motīviem.

 

„Veltīta manam tēvam Raimondam un visiem, kuri man mīļi”, Lāsma Kugrēna

Režisore Virdžīnija Lejiņa
Piedalās Jānis Mūrnieks un Jēkabs Reinis

Muzikālais pavadījums Elīna Līce

Uzvedumā skan Elīnas Līces kompozīcijas "Laikam, Kamēr tev manis vajadzēs..."  (vārdi un mūzika E.Līce), "Palūkojies delnā savā" (vārdi Bodans Ihors, Knuta Skujenieka atdzejojums, mūzika E.Līce) un latviešu tautas dziesmas "Tumsa, tumsa, kas par tumsu" un "Visi ciema kukainīši"

„Kad tu pēdējo reizi teici: „Cik labi!” 
Varbūt tas bija šovasar, kādā karstā dienā, kad tu apgūlies savas mājas pagalmā, atmeti rokas un ļāvi saulei rakstīt uz sevis kā uz baltas papīra lapas. Tu juti, ka saplūsti ar zemi un sakūsti ar debesīm. Tevī saknes laida miers. Tu sajuti, kā caur ādu iztvaiko rūpes. Svaru kausi nostājās līdzsvarā. Pagaisa doma par laika un naudas trūkumu, nepadarāmiem darbiem, ierobežotajām iespējām. Un tu balsī pateici tik reti dzirdēto: „Cik labi!””, fragments no uzveduma.

Tev šķiet, ka esi traks? Jūties vientuļš savā pasaules izjūtā? Visapkārt ir meli, izlikšanās un tukšvārdība? Šķiet, ka dzīvo kādā paralēlā pasaulē? Bet Tu taču spēj pasmaidīt par sevi un apkārt notiekošo? Un tad Tu ieraugi sev apkārt daudz domubiedru un saproti, ka nebūt neesi viens savā dzīves izpratnē. Ka pasaule ir tik brīnišķīgi pretrunīga un tāpēc var uzdziedāt!

Rakstnieces Andas Līces brīnišķīgās humora izjūtas piepildītos stāstus par katram mums pazīstamām izjūtām un lietām Virdžīnijas Lejiņas režijā izstāsta Nacionālā teātra zvaigzne Lāsma Kugrēna. Viņai līdzi spēlē dēli Jānis Mūrnieks un Jēkabs Reinis, bet ģitāru draiski un smeldzīgi spēlē Andas Līces meita Elīna. 

Jaucības un nejaucības (foto)

Izrādes videoreklāma

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec