Lauva Ziemā

! Izrāde vairs netiek spēlēta !

Karaliska ģimene, mīla, naids, karaliskas kaislības izrādē LAUVA ZIEMĀ 2012. gada sezonā Latvijas pilsētās un novados:

Aizputē, Koknesē, Dobelē, Ikšķilē, Salacgrīvā, Tukumā, Aizkrauklē, Līvānos, Slampē, Brocēnos, Jelgavā un citur.
 
Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, turpinot izrāžu virkni par spilgtām personībām un vēsturiskiem notikumiem Latvijas un pasaules kultūrā un mākslā, gatavo skatītājiem amerikāņu dramaturga Džeimsa Goldmena lugu LAUVA ZIEMĀ!

Pirms vairāk nekā četrdesmit gadiem Dž. Goldmena (James Goldman) sarakstītā luga LAUVA ZIEMĀ (The Lion in Winter)  allaž ir saglabājusi godpilnu vietu pasaules teātros un kino, jo aktieriem tā paver vienreizēju iespēju veidot izcilus tēlus un spilgti apliecināt savu talantu.
Vēstījuma centrā ir Britānijas valdnieku pāra - karaļa Henrija II Plantageneta un viņa nežēlastībā kritušās sievas Akvitānijas Elinoras  skaudrais romāns, kurā cieši savijas mīla un naids. Un pāri visam cietsirdīgās spēles par varu: kam - trim dēliem vai karaļa mīļākajai, Francijas princesei, atstāt mantojumā troni? Darbība noris 1183. gadā, bet, lūkojoties uz šo spēli un cīņu par varu, ir skaidrs, ka tas varētu norisināties jebkurā gadsimtā un valstī - arī šodien, jo cilvēku vājības diemžēl nemainās.


Pirmo reizi LAUVU ZIEMĀ Brodvejas teātrī Ambassador 1966.gadā iestudēja režisors Noels Vilmens. Turpmākos gados tā uzvesta dažādos pasaules teātros un vairākkārt ekranizēta. Galvenās lomas spēlējuši tādi slaveni aktieri kā Ketrīna Hepberna, Glena Klouza, Inna Čurikova, Pīters O’Tūls, Entonijs Hopkinss, Dmitrijs Pevcovs.

20.gs. 80.tajos gados tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī lugu iestudēja viens no labākajiem latviešu režisoriem Mihails Kublinskis ar tādām Latvijas teātra zvaigznēm galvenajās lomās kā Elza Radziņa, Lidija Freimane, Harijs Liepiņš, Ints Burāns un Lāsma Kugrēna.

 

Aktieri: Zane Jančevska, Juris Kalniņš, Egils Melbārdis, Ieva Aniņa, Kaspars Aniņš, Kristians Kareļins, Mārtiņš Brūveris
Režisors: Juris Jonelis
Scenogrāfs: Uģis Bērziņš
Tērpu māksliniece: Baiba Vaivare
Mūzika: Jēkabs Jančevskis
Gaismas: Rauls Lorencis
Producenta asistente: Zanda Dauberga, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

"Lauva Ziemā" apceļo Latvijas pilsētas

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec