Ad Lucem

 

Ad LucemIntrovertās mākslas festivāls AD LUCEM ir ikgadējs kultūras projekts, kas aicina ikvienu pievērsties savai iekšējai pasaulei, uzdot būtiskos jautājumus – kas es esmu? kurp dodos? Festivāla gaisotne sniedz patvērumu no ikdienas steigas, trokšņiem un stresa, tajā var izjust mieru un harmoniju, ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, sastapt ceļabiedrus un gūt iedvesmu turpmākajam ceļam. Tas ir aicinājums savas garīgās sirds meklējumam, ceļam uz pašatklāsmi, UZ GAISMU sevī.

Raksturīgākā festivāla iezīme ir īpašais introvertās mūzikas fenomens, kas uzsver būtisko un vienojošo, un ar mākslas spēku vairo cilvēka izpratni par universālām vērtībām. Festivāla mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību no ārišķīgā uz iekšējo – vārdos grūti formulējamo, netveramo mākslas virsvērtību, kas ļauj mākslas darbiem dzīvot cauri laikmetiem.

Festivāls piedāvā augstvērtīgas programmas, apvienojot dažādu žanru un stilu mūziku, dažādus mākslas veidus, kā arī radošas aktivitātes ar meditatīvu ievirzi, kas sniedz alternatīvu skatījumu uz profesionālās mākslas lomu garīguma kontekstā. Ideja, kurā garīgums ir mākslas rosināts, kļūst starpkulturāla un saprotama ikvienam garīguma meklējumos esošam indivīdam. Tieši šis uzstādījums Introvertās mākslas festivālu padara unikālu Latvijas un starptautiskā mērogā.

Festivāls ir atvērts radošiem inovatīviem meklējumiem un netradicionāliem koncertu un pasākumu rīkošanas veidiem, ja to kritēriji atbilst festivāla idejai. Koncertos piedalās mākslinieki no visas pasaules, tiek pirmatskaņoti Latvijā un pasaulē nedzirdēti skaņdarbi, dažkārt arī īpaši festivālam radīti jaundarbi.

Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec