Metjū Bārlijs

NAKTS MEDITĀCIJA

Metjū Bārlijs (Matthew Barley) (Lielbritānija): akustiskais un elektriskais čells, elektronika

Klausītāju iemīļotais un gaidītais Metjū Bārlija nakts koncerts ir festivāla īpaša tradīcija – astoņu stundu nepārtraukts koncerts no saulrieta līdz saullēktam, ko koncertzālē var klausīties guļus uz segām, guļammaisiem vai krēsliem, iemiegot, pamostoties, nonākot citā, neikdienišķā uztveres dimensijā.

NAKTS MEDITĀCIJA

Šī ir īpaša festivāla „Ad Lucem” tradīcija, ko 2010. gada vasarā uzsāka Metjū Bārlijs – fascinējošais britu čellists, kura personības spilgta iezīme ir radošums, atvērtība neparastām idejām un uzdrošināšanās, kas nepazīst ģeogrāfiskas, sociālas un stila robežas. Jau par legendu kļuvusī NAKTS MEDITĀCIJA Eiropas Kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014“ pasākumu programmā tika īstenota Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 2. – 3. augusta naktī, un ir klausītāju ļoti pieprasīta. Šī klausītāju gaidītā tikšanās ar izcilo improvizācijas meistaru Metjū Bārliju ir vārdiem neaprakstāms un neaizmirstams pārdzīvojums no saulrieta līdz saullēktam. Astoņu stundu garā nakts koncertā, kas sākas plkst. 23.00 un turpinās līdz plkst. 7.00, klausītāji var gremdēties orķestrālos akustiskā un elektriskā čella tembros un vērot video mākslu, vērstu uz uztveres koncentrāciju – sēžot, guļus uz segām, spilveniem vai guļammaisiem. Koncerta laikā var gan iemigt, gan pamosties un nonākt citā, neikdienišķā uztveres dimensijā. Metjū Bārlija programmā iekļauts ļoti plašs repertuārs no Johana Sebastiana Baha skaņdarbiem līdz Džona Metkāfa un citu mūsdienu komponistu mūzikai, arī paša Bārlija improvizācijas akustiskajam, elektriskajam čellam un elektronikai. Metjū Bārlijs ir daudzpusīgs mūziķis, kurš radījis īpašu improvizācijas un orķestrantu interaktīvā izpildījuma apmācības metodi, ko viņš ar lieliem panākumiem pasniedz pasaules vadošo orķestru mūziķiem.

Vairāk informācijas: www.matthewbarley.com


RADOŠĀ LABORATORIJA

30. jūnijā - 1. jūlijā, Stāmerienas pilī, Gulbenes novadā


Festivāls apmeklētājiem piedāvā ne tikai augstvērtīgu māksliniecisko sniegumu dažādās koncertprogrammās, bet arī kultūrizglītojošu pienesumu – kopš 2010. gada festivāla „Ad Lucem” noslēgumā tiek rīkota 1 – 3 dienu gara nometne, kurā notiek lekcijas, diskusijas, dzejas lasījumi, izstādes, dažādas radošās darbnīcas un meistarklases. Lielākā šo pasākumu daļa apmeklētājiem ir pieejama bez ieejas maksas. Paralēli pasākumiem darbojas festivāla Studija – mūzikas, video un rakstu krātuve, ko interesenti var apmeklēt par brīvu. Festivāla programma tiek veidota tā, lai apmeklētājiem būtu iespēja no pasīva klausītāja kļūt par aktīvu programmas dalībnieku – piedalīties radošās nodarbēs, būt kopā ar māksliniekiem ikdienas steigas netraucētā vidē, miera un radošuma atmosfērā, izglītoties, nodoties inspirējošām nodarbēm un apcerei.


Lapas izstrāde balstīta uz Joomla!® un Crosstec