Uga Skulme ir latviešu gleznotājs, grafiķis, mākslas kritiķis, pedagogs un spilgta, radoša personība, viens no Skulmju dinastijas māksliniekiem.
Uga Skulme strādājis dažādos žanros un tehnikās, tādēļ vienu dominējošo mākslinieka daiļradē ir grūti izcelt. Agrīnās darbības posmā mākslinieku interesējuši modernie mākslas strāvojumi, īpaši franču modernisma- sintētiskā kubisma un pūrisma estētisms. 1920. gadu vidū Uga Skulme atgriezies pie neoklasicisma jeb jaunreālisma, modelējot glezniecisko apjomu plastiku. Vēlākos gados mākslinieka daiļrade kļuvusi faktūraināka, krāsaināka, reālistiskajā glezniecībā pastirināti pievērsies krāszieda izkopšanā. Kā jau iepriekš minēts, tad Ugas Skulmes daiļrade ir daudzveidīga. Viņš gleznojis klusās dabas, ainavas, figūru kompozīcijas, portretus eļļas, akvareļa un pasteļa tehnikās, kā arī strādājis grafikā- litogrāfijā, kokgriezumā un veidojis kolorētus zīmējumus.
Uga Skulme bijis Rīgas mākslinieku grupas biedrs. Kopā ar grupas kolēģiem un arī individuāli piedalījies izstādēs Latvijā un ārzemēs. Papildus jāmin, ka mākslinieks bijis arī teātra izrāžu dekorators un grāmatu ilustrators.
U. Skulme "Varavīksne" (1936)